Her Gayrimenkul Danışmanının REOS Emlak CRM Kullanması için 9 Sebep

blog-gorsel

14.5.2019

Bir çok emlak danışmanı, veri tabanları yönetmek için Excel tablolarını veya basit iletişim yöneticilerini (Outlook veya Gmail'deki gibi) kullanıyor. Bu emlakçılar veri tabanlarını sadece müşteri isimleri ve numaraları olarak görürler. Fakat veritabanları müşterilerle olan ilişkileri geliştirmek ve sürdürmekle doğrudan ilişkilidir ve bu sürecin iyi yönetilerek otomatik hale gelmesi, gayrimenkul sektöründe kilit noktalardan biridir. Strateji, yazılım ve sistemler bütününden oluşan CRM bir emlak komisyoncusunun işini her anlamda kolaylaştırır.

Bir emlak danışmanıysanız, müşterileri yönetmenize, yeni müşteri çekmenize ve bu müşterileri elinde tutmanıza yardımcı olacak bir emlak CRM’i kullanmanız işinizi büyütmeniz için çok önemlidir. CRM, müşteri ilişkileri yönetimi anlamına gelir fakat içinde kelime anlamından çok daha fazlasını barındırır. Strateji, yazılım ve sistemler bütününden oluşan CRM bir emlak komisyoncusunun işini her anlamda kolaylaştırır.

Bir çok emlak komisyoncusu veri tabanları yönetmek için Excel tablolarını veya basit iletişim yöneticilerini (Outlook veya Gmail'deki gibi) kullanıyor. Bu emlakçılar veri tabanlarını sadece müşteri isimleri ve numaraları olarak görürler fakat veritabanları müşterilerle olan ilişkileri geliştirmek ve sürdürmekle doğrudan ilişkilidir ve bu sürecin iyi yönetilerek otomatik hale gelmesi gayrimenkul sektöründe kilit noktalardan biridir.

Biz de Re-Os Emlak Sistemi olarak bu yazımızda sizlere neden emlak CRM’i kullanmanız gerektiğini ve Re-Os Emlak Sistemi’nin sağlayacı faydaları detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız başlayalım.

1- Re-Os Emlak CRM’i tonlarca bilgiyi tek bir yerde toplar

Gayrimenkul sektörü bilgi ağırlıklı bir sektördür. Bir gayrimenkul danışmanı birçok veriyi çeşitli alanlardan elde eder ve bu veriler kayıt altına alınmadığı sürece hiç bir işe yaramaz. Genellikle toplanan bilgileri akılda tutmaya çalışan emlak komisyoncuları, bu bilgileri zamanla unuturlar. Fakat eski nesil emlak komisyoncularının aksine bir CRM yardımı ile tek bir yerde toplayacağınız bilgileri kolayca düzenleyebilirsiniz. Farklı kaynaklardan elde ettiğiniz verilere, bir dizüstü bilgisayar, tablet, cep telefonu veya herhangi bir cihazdan erişilebilir ve bu verileri tek bir yere düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu sayede portföylerinizi, müşterilerinizi, ajandanızı, dokümanlarınızı ve ekibinizi daha az zahmetle ve kontrolünüz altında daha verimli ve kazançlı şekilde yönetebilirsiniz. 

2- RE-OS Emlak CRM’i müşteri takibini kolaylaştırır

Çoğu zaman bir emlakçının görüştüğü kişilerin müşteriye dönüşmemelerinin sebebi müşteri takibinin doğru yapılmamasıdır. Bir emlak komisyoncusu gün içerisinde onlarca kişiyle iletişime geçmesine rağmen bu çabasının karşılığını tam anlamıyla alamaması hem emlakçının motivasyonunu azaltır hem de zamanını boşa harcamasına neden olur. Birçok emlakçı için zorluk, kimi, ne zaman ve hangi yöntemle takip edeceğini bulamamaktır. Gayrimenkul veritabanınızı Re-Os CRM & MLS ile yönetirken, listenizde kimlerin giriş yaptığını ve arama yapmak, bir e-posta göndermek veya sosyal medyada bir temasa geçmek isteyip istemediğinizi bilirsiniz.

Emlak komisyonculuğunda karşılaşılan birçok zorluk vardır. Bu zorluklarla nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumak için tıklayın

3- RE-OS Emlak CRM’i ile iş akışınızı otomatikleşir

Bir emlak komisyonucusu(*)  CRM kullanarak zamandan tasarruf eder. Nasıl mı? Birçok işi CRM sayesinde otomatik hale getirir ve sistem emlakçı yerine bu işleri yapar. Böylelikle emlakçı da satışa çok daha fazla zaman ayırabilir. Ayrıca, otomatikleşen görev atamaları, ekibin yönetimini de kolaylaştıracaktır. CRM, ekip üyelerine görev atamanızın yanı sıra evrak işlerini ayarlamanıza, yeni müşteri randevularınızı oluşturmanıza ve hatta farklı müşteriler için tarihleri ​​hatırlamanızı sağlama gibi farklı görevleri otomatikleştirmenize olanak tanır.

Çoğu emlak komisyoncusu otomatikleşme ile samimiyeti kaybedeceğini düşünebilir. Fakat, Re-Os Emlak CRM ile kişisel dokunuşunuzu otomasyon ile birleştirebilirsiniz. Örneğin, bir “ev satın alma yıldönümü” e-postası mı göndermek istiyorsunuz? Her sabah bir veritabanına girip geçmiş satışlarınızı kontrol etmenize gerek kalmaz, ayarlamaları bir kere yapacaksınız ve Emlak Sistemi sizin yerine bu mailleri günü geldiğinde otomatik olarak gönderecek. Hürriyet Emlak, Milliyet Emlak, Zingat ve EmlakJet gibi gayrimenkul portallarına entegrasyonlar işlerini Türkiye'de sektör içinde ilk kez gerçekleştirip, yol açan REOS Emlak Sistemi, süreç otomasyonu alanında da çalışmalarını sürdürmektedir. 

4- Re-OS Emlak CRM’i ile verdiğiniz hizmeti kişiselleştirin

Emlak komisyonculuğunda anahtar müşterilerinizi anlamaktır. Bir işi almadaki en önemli faktörlerden biri müşterinin ne istediğini bilmek ve bu isteklere uygun ürünler ve çözümler sunmaktır. Bir emlak komisyoncusu potansiyel müşterilerinin ilgi alanlarını, ilgilendikleri semtleri, aradıkları evleri, bu evlerin fiyat aralıklarını, istedikleri oda sayısını ve hatta daha detay sayılabilecek isteklerini ve arzularını CRM’e kaydetmeli ve bu potansiyel müşterileri ilgi alanlarına göre sınıflandırmalıdır. Bir emlakçının potansiyel müşterisiyle ilgili yakaladığı her ayrıntı ileride bu potansiyel müşteriyi gerçek müşteriye dönüştürecek kişiselleştirilmiş hizmeti sunmasına yardımcı olarak onu bir adım daha ileriye taşıyacaktır.

Kendinizi potansiyel müşteri yerine koyun. Sizinle tamamen alakasız bir tanıtım maili almanız sizi sinirlendirmez miydi? Fakat, zevkinize uygun, isteklerinizi karşılayan bir tanıtım maili şuan ev değiştirmeyi düşünmüyor olsanız bile ileride ihtiyaç durumunda o emlakçıyla bağlantı kurmanıza yol açacaktır.

5- Re-Os Emlak CRM’ini emlak ilan sitelerine kolayca entegre edin 

Emlak komisyonculuğunda emlakçının çok fazla zamanını alan bir diğer faaliyet de emlak ilan sitelerinde ilanlarını yayınlamaktır. Re-Os Emlak CRM ile portföyünüzü üye olduğunuz hurriyetemlak.com, zingat.com, emlakjet.com gibi emlak ilan portallarına tek tıkla gönderebilirsiniz. Bu sayede, satılık veya kiralık farklı dairelerinizin ilanlarını paylaşmak, görüntülemek ve yönetmek çok daha kolay, hızlı ve verimli bir hale gelecektir.

6- Re-Os Emlak CRM’i pazarlama süreçlerinii basitleştirir

RE-OS.com CRM & MLS kullanan emlak komisyoncularının, belirli müşterileri hedefleyen pazarlama stratejileri oluşturacak bilgi birikimi elde etmeleri daha kolaydır. CRM satışların artması için ortaya konan tüm pazarlama stratejilerinin oluşturması için gereken süreyi kısaltarak, daha az zamanda daha çok gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Pazarlama faaliyetlerinizi gerçekleştirirken kullanmanız gereken araçlar da Re-Os’un pazarlama ve sosyal medya entegrasyonları sayesinde kolaylaşacak ve Emlak Sistemi’ni kullanmaya başladığınız an e-posta/sms, sosyal medya pazarlama araçlarını, müşteri & talep havuzunu ve sanal santralinizi kullanabileceksiniz. 

İlginizi çekebilir: 2019’da Emlakçılar İçin 5 Pazarlama Taktiği

7- Re-Os Emlak CRM’i size detaylı raporlar sunar

Bir emlak komisyoncusunun dikkat etmesi gereken bir diğer şey de istatistiklerle ilgilenmektir. Kazancınızı arttırmanın en verimli yolu, ofis ve ekibinizi etkin bir biçimde yönetebilmeniz ile mümkündür. Ekibinizi yönetemiyorsanız işinizin büyümesine imkan yoktur. Re-Os Emlak CRM’in sunduğu bir başka hizmet de detaylı raporlama ve analiz sistemidir. Bu sistem ile portföy, ajanda, müşteri ve ekip performansı gibi önemli süreçlerinizi yönetebilir, ofis veya çalışan bazında istatistiksel rakamlara hemen ulaşabilirsiniz. Mülk sahibi müşterilerinize portföyü ile ilgili aktivite raporu oluşturup gönderebilirsiniz. Alıcı veya kiracı adaylarına, farklı kurumsal broşür şablonlarından seçim yaparak, saniyeler içinde gayrimenkul broşürünü oluşturup, PDF veya email ile gönderim yapabilir veya ofiste yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

KPI/Performans Göstergeleri (hedeflenen performans sayıları) ile danışman ve ofis bazlı satış hedeflerinizi tanımlayabilir, haftalık, aylık ve 3 aylık olarak anlaşılması kolay grafik raporlarla anlık olarak ölçümleyebilirsiniz. Bu sayede hedefinizden ne kadar uzak olduğunuzu ve eksiklerinizi görebilir ve buna göre kararlar alabilirsiniz.

8- Re-Os Emlak CRM ile evrak işlerinden kurtulun 

Teknoloji çağında olmamıza rağmen birçok emlakçı zamanını raflarda, çekmecelerde ve klasörlerde evrak aramakla geçiriyor. Siz bu duruma bir son vererek rakiplerinizden bir adım ileriye gidebilirsiniz. Emlak CRM’i ile klasörlerde evrak aramak için saatler harcamadan işlerinizi kolayca halledin, müşterilerinizi, çalışanlarınızı memnun edin ve zamandan kazanın! Re-Os Emlak CRM sayesinde kartvizit standartlarından, branda ve afiş görsellerine, ofis kurallarından önemli formlara kadar ihtiyacınız olan tüm dosyaları tek bir merkezde toplayabilirsiniz. Ofis içinde bulunması gereken rutin belge ve bilgileri tüm ekibinizle paylaşabilir, sözleşme, tapu, formlar ve portföylerinize gelen tekliflerinizi re-os.com’a aktarıp rahatça takip edebilirsiniz.

9- Re-Os Emlak CRM ile her yerde çalışın

Bilgisayara yüklediğiniz ve o bilgisayara bağlı kaldığınız eski tarz yazılımların askine; web tabanlı bir CRM olan Re-OS’a her bilgisayardan, tabletten, akıllı telefondan kolayca erişebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki bir ofise bağlı kalmaksızın, her yerde çalışabilirsiniz. Örneğin, Sahadayken, Re-Os’un tüm mobil cihazlarla uyumlu çalışan alt yapısı sayesinde işlerinizi daha hızlı ve anında tamamlayabilir, henüz müşterinizin yanınızdan ayrılmadan bilgilerini kaydedip, portföyünüzü hem kendi web sitenizde, hem ilan portallarında yayınlayarak pazarlama faaliyetlerinize hemen o anda başlayabilirsiniz. Üstelik sahip olduğunuz teknolojiye müşterilerinizi hayran bırakarak, ilgi ve memnuniyet garantinizi anında yakalayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere her komisyoncunun Reos Emlak CRM’i kullanması için 9 sebep sunduk. Siz de REOS’u kullanarak, yaptığınız işin “emlakçılık” değil, dünya standartlarında teknolojiyle birlikte iyi bir “Gayrimenkul Danışmanlığı” olmasını istiyor, portföylerinizi, müşterilerinizi, ajandanızı, dokümanlarınızı ve ekibinizi daha az zahmetle ve kontrolünüz altında, daha verimli ve kazançlı bir şekilde yönetmeyi arzuluyorsanız buradan Re-Os Emlak Sistemi’ni inceyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Nasıl Emlakçı Olunur ?

 

 

 

 

Bilgilendirme Notu:

(*) Bu site üzerinde yer alan tüm makalelerdeki bilgi ve açıklamalar, ziyaretçilerin faydalanması amacıyla ücretsiz sunulmaktadır. Sitede yer alan tavsiyeler, ticari satış veya alım tavsiyesi içermez. Her hangi bir ticari işlemde, yetki belgeli gayrimenkul danışmanlarından ve/veya hukukçulardan destek alınması tavsiye edilir.

Tüm yazılarımızda Emlakçı ifadesi yerine, Gayrimenkul Danışmanı, Emlak Danışmanı, Broker gibi modern ve kaliteli tanımlamaları kullanmak istiyoruz. Ancak mesleğin genel kabul görmüş ifadesi olarak Emlak Danışmanlığı, Emlakçılık gibi ifadeler tüm Google aramalarında oturmuş tanımlar halinde. Bu sebeple, sizlere blog/makale tekniklerini anlattığımız yazılarda olduğu gibi, "arandığı şekliyle" olması gereken ifadeleri yazılarımızda geçirmek ve bu sayede bulunurluğu arttırmak zorundayız. Bu açıdan, makalelerimizin bazı yerlerinde Emlakçı, bazı yerlerinde ise Gayrimenkul Danışmanı veya Broker gibi ifadeleri mecburen cümle içinde kullanıyoruz. Bilgilerinize sunarız.

RE-OS Size Gayrimenkul Bulsun