Emlak Danışmanlarının Kullanabileceği 5 Teknolojik Araç

blog-gorsel

15.3.2021

Dijitalleşen Emlak Danışmanlarına yönelik olarak kullanabileceğiniz pek çok teknolojik araç bulunmakta. Dijital Pazarlama uzmanlarının önerileriyle...

Günümüzde işlerin artık iyice dijitalleşmesi ile beraber bir çok işimizi teknolojik araçları kullanarak halleder hale geldik. Bazen ufak bir işlem yapmanız gerekir o noktada tıkanırsınız elinizden hiçbir şey gelmez ama gerekli yetkinliklere sahip teknolojik araçları kullanrak belki de saniyeler içinde o işlemi halleder hale gelebilirsiniz. Dijitalleşen Emlak Danışmanlarına yönelik olarak kullanabileceğiniz pek çok teknolojik araç vardır. Bu noktada bugün sizlere Emlak Danışmanlarının kullanabileceği teknolojik araçları anlatacağız.

1. Canva

Canva ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir fotoğraf düzenleme sitesidir. Canva'nın en büyük özelliği çok büyük bir zahmet gerektirmeden basitçe sade bir şekilde emlak ilanları, afişler, sosyal medya gönderileri ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz. Daha sonra hazırladığınız tasarımları bilgisayarınıza indirerek kullanabileceğiniz bir tasarım sitesidir. İçerisinde sürükleyip bırakarak kullanabileceğiniz tamamen düzenlenebilen şablonlar, bileşenler (illüstrasyonlar, fotoğraflar, ızgara, çerçeve, şekiller, satırlar, simgeler ve grafikler) barındırır.

2. Hootsuite

Özellikle emlak danışmanlarının facebook, instagram, twitter gibi sosyal medyalarda sürekli  aktif olması, müşteri çekme açısından çok çok önemlidir. Bu noktada Hootsuite ile tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir noktadan yönetebilirsiniz. Hooutsuite sayesinde tüm sosyal medya gönderilerinizi planlayarak, istediğiniz gün ve saatte paylaşım yapmanızı sağlar. Bu platform sayesinde hem sizler kafa olarak daha rahat olursunuz hem de sizi bir iş yükünden kurtararak daha verimli çalışmanızı sağlar.

3. Google Takvim

Google Takvim, birçok Google uygulaması ile eşzamanlı olarak çalışan bir takvim uygulamasıdır. Yoğun iş hayatımızda zaman zaman bazı randevuları unutabilir ya da müşterilerle yapacağınız telefon görüşmelerinizi kaçırabilirsiniz. Müşterileriniz ihmal edilmekten şikayet edebilir ve zaman zaman müşteri kaybınıza neden olup maddi zarara uğrayabilirsiniz. Tüm bu problemlerden Google Takvim sayesinde rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Google Takvim ile gündelik yapacağınız işleri saat olarak işleyebilir, toplantılarınız var ise onları da planlayarak bir nevi hatırlatıcı görevi olarak kullanabilirsiniz. Google takvim ile ayrıca gmail hesabınızdaki uçuş, konaklama, yemek rezervasyonlarınız gibi planlarınızı takip edebilirsiniz. Bu sayede planladığınız işleri sizlere bildiren bir uygulamadır. 

4. Google Drive

Google Drive, Google tarafından sunulan yönetilebilir bir depolama sistemidir. Google Drive'ı kullanarak sizin için önemli olan dosyalarınızı bulut sunucu hesabınıza ekleyebilir ve daha sonrasında tüm cihazlardan istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Bu sayede yaşayabileceğiniz veri kayıplarına karşı riskleri sıfıra indirmenizi sağlar. Google Drive ayrıca depoladığınız dosyalarınızı, sunumlarınızı, müşteri formlarınızı ve çok daha fazlasını iş arkadaşlarınızla paylaşarak ortak düzenlemenize olanak sağlayan bir sistemdir. Depolama alanını yeterli gelmemesi halinde ekstra düşük ücretler karşılığında depolama alanınızı arttırabilirsiniz. En önemlisi bu avantajlara tamamen ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

5. RE-OS EMLAK CRM

RE-OS Emlak CRM, iletişim bilgileri, satın alma geçmişi, tercihleri ​​ve diğer kişisel bilgileri gibi büyük miktarda müşteri verilerini depolamanıza, yönetmenize ve güncellemenize yardımcı olur. Bu bilgiler merkezi bir depoda saklanır ve dönüşüm potansiyelini geliştirmek, yani daha küçük maliyetlerle daha fazla müşteri kazanmak için ekip üyeleriyle serbestçe paylaşılabilir, yönetilebilir ve bu verilere dayalı pazarlama stratejileri oluşturulabilir.

Potansiyel müşterilerinizin otomatik olarak takip edilmesini kolaylaştıran Reos Emlak CRM, optimum sonuçlar elde etmeniz için potansiyel müşterilerle şirket iletişim bilgilerini veya farklı pazarlama yöntemleriyle çeşitli e-mailler, SMSler paylaşır. Reos Emlak CRM'in diğer pazarlama araçları ve ilan sitelerine entegrasyonu bu satış sürecini kısaltmanın ve talepleri yakalamanın en hızlı yoludur. Emlak takip programı kullanmak markanıza değer katacağı gibi satışlarınızın da anında artmasını sağlayacaktır.

Bugünkü yazımızda sizlere Emlak Danışmanları'nın kullanabileceği 5 Teknolojik araçtan bahsettik. Daha sonraki yazılarımız için bizleri takip etmeyi unutmayın :)

 

 

 

RE-OS Size Gayrimenkul Bulsun