Emlak Yönetimi ve Sosyal Medya

blog-gorsel

3.6.2019

Emlak sektöründe sosyal medyanın önemi ve etkili sosyal medya kullanım önerileri

Sosyal Medya Etkisi 

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki 4.5 milyar internet kullanıcısının 3.5 milyarı aynı zamanda sosyal medya da kullanıyor. Yani dünya nüfusunun yaklaşık %45’i sosyal medyalarını aktif olarak kullanıyor. Bu nedenle sosyal medya hayatımızdaki her sektörde kendini göstermeye başladı. Emlak alanında da sosyal medya artık yeni bir rekabet alanı oluşturuyor. Bu nedenle başarılı bir emlak yönetim sistemi için başarılı bir sosyal medya kullanımınız olması gerekmektedir.  

Emlak sektörü çevresindeki ani gelişmelerden hemen etkilenebilen ve çevresindeki sektörleri de etkileyen hassas bir sektördür. Bu nedenle müşterilerinize her an ulaşabilir, her an onlarla etkileşime geçebilir halde olmanız gerekir. Sosyal medya ise bu noktada emlak sektöründe kurtarıcı ve büyük bir rol alıyor. Peki emlak sektöründe sosyal medyanızı en etkili şekilde kullanmanız için neler yapmanız gerekir? İşte bunun için başlıca tavsiyeler. 

Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı? 

Yakın tarihlerdeki yoğun sosyal medya kullanımından dolayı insanlar artık sosyal medya hesaplarında marka reklamlarını çok fazla görmek istemiyorlar. Bu durumun önüne geçmek için sosyal medyanız için özgün içerikler ve görseller hazırlamalısınız. Bu paylaşımlar sizin değil müşterilerinizin ihtiyacına yönelik olmalıdır. Müşteri odaklı içerikler her zaman daha doğru içeriktir.  

Ayrıca sadece belirli günlerde paylaşım yaparak yeterli etkiyi sağlayamayabilirsiniz. Bunun yerine sık sık paylaşımlar yapmak, başka hesaplarla etkileşim halinde olmak daha faydalı olabilir. Ne kadar sık paylaşım yaparsanız o kadar çok geri dönüş alırsınız. Sosyal medya hesabınızı etkili kullanmak için önce hedef kitlenizi belirlemeniz gerekir. Sosyal medya üzerinden kimlere seslendiğinize karar verip bu hedef kitle üzerinden gitmeniz gerekir. Örneğin hedef kitlenize göre facebook mu, yoksa instagram mı sizin için daha etkili olacak karar verebilir, o sosyal medya platformuna daha çok yönelebilirsiniz. Her sosyal medya platformunun kendine özgü bazı özellikleri vardır. Doğru platformlarda bu özellikleri kullanmak da büyük bir fark yaratacaktır.  

Sosyal Medyanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir? 

Sosyal medya emlak portföyünüzü yönetmenize ve paylaşmanıza, müşterilerinizle güven ortamı oluşturmanıza, etki alanınızı genişleterek daha fazla kişiye ulaşmanıza olanak sağlar. Sosyal medyanın en önemli avantajlarından birisi de müşteri ve müşteri adaylarınızla doğrudan iletişim kurmanıza ve onların istek ve beklentilerini daha iyi anlamanızı sağlar.  

Takipçilerinize ürünlerinizi tanıtmak için de sosyal medya etkili bir yöntemdir. Sosyal medya bilgi edinme ve reklam maliyetlerinizi de büyük oranda düşürecektir.  

Siz de daha başarılı bir emlak yönetimi için aktif sosyal medya hesaplarına ve dikkat çekici bir web sitesine sahip olmalısınız. Web sitenizin Google SEO dostu ve mobil uyumlu olması da son derece önemlidir. Re-Os bu konuda size büyük avantajlar sağlayacaktır. Re-Os'un sizlere sunduğu hazır tasarımlarla web sitenizi dakikalar içerisinde oluşturabilir. Aynı zamanda RE-OS, Google aramalarında üst sıralarda yer almanızı sağlayacak SEO çalışmalarına da hazırdır. Bu konuda SEO, SEM ile ilgili bir dijital ajanstan destek almanızı öneririz. Örneğin Google Analytics entegrasyonu, Facebook pixel kodu entegrasyonu gibi ajansların ihtiyaç duyacağı pek çok araç, REOS üzerinde hazır gelmektedir.

 

 

 

 

 

Bilgilendirme Notu:

(*) Bu site üzerinde yer alan tüm makalelerdeki bilgi ve açıklamalar, ziyaretçilerin faydalanması amacıyla ücretsiz sunulmaktadır. Sitede yer alan tavsiyeler, ticari satış veya alım tavsiyesi içermez. Her hangi bir ticari işlemde, yetki belgeli gayrimenkul danışmanlarından ve/veya hukukçulardan destek alınması tavsiye edilir.

Tüm yazılarımızda Emlakçı ifadesi yerine, Gayrimenkul Danışmanı, Emlak Danışmanı, Broker gibi modern ve kaliteli tanımlamaları kullanmak istiyoruz. Ancak mesleğin genel kabul görmüş ifadesi olarak Emlak Danışmanlığı, Emlakçılık gibi ifadeler tüm Google aramalarında oturmuş tanımlar halinde. Bu sebeple, sizlere blog/makale tekniklerini anlattığımız yazılarda olduğu gibi, "arandığı şekliyle" olması gereken ifadeleri yazılarımızda geçirmek ve bu sayede bulunurluğu arttırmak zorundayız. Bu açıdan, makalelerimizin bazı yerlerinde Emlakçı, bazı yerlerinde ise Gayrimenkul Danışmanı veya Broker gibi ifadeleri mecburen cümle içinde kullanıyoruz. Bilgilerinize sunarız.

RE-OS Size Gayrimenkul Bulsun