#EvdeKal Döneminde Her Gayrimenkul Danışmanın Yapması Gereken 5 Tavsiye

blog-gorsel

18.4.2020

Mecburen evde kaldığımız bugünlerde, yapacak çok daha önemli konular yoksa, gelecek için hazırlanarak gücünüzü ve motivasyonunuzu arttırın.

Hepimiz evdeyiz fakat hayat bir yandan devam ediyor, işler durmuyor, durmasın da. Mecburen evde kaldığımız bugünlerde, yapacak çok daha önemli konular yoksa, gelecek için hazırlanarak gücünüzü ve motivasyonunuzu arttırın.

  • Düzenle: Evdesiniz, çok uzun zamandır bunu zaten planlıyordunuz. Elinizdeki tüm kontakt, yani kişi iletişim bilgilerini elden geçirmek için o gün, bugün. Telefon, bilgisayar, Whatsapp, SMS, email hesapları, hatta eski telefon defteriniz, ajandanız, küp kağıtlar bile, her biri önemli bir bilgi kaynağı; fakat zaman içinde karışmış olabilir veya tanınmaz hale gelmiş olabilir. Geçmişte kiminle temasınız olmuş, hatırlayacaksınız.

 

  • Ulaş: Herkes sizin gibi evde zaten, herkes çok daha rahat ulaşılabilir hale geldi. Bu günleri değerlendirin ve uzun zamandır görüşmediğiniz bağlantılarınıza tekrar ulaşın. Telefon olsun, mesaj olsun, email olsun, arayın. Hal hatır sorun, kendinizi hatırlatın, ilişkileriniz tazeleyin, istek ve taleplerini öğrenin, yardımcı olabileceğiniz bir şeyin olup olmadığını sorun. Emin olun bu günlerde aranmak sorulmak hoşlarına gidecektir. Bu fırsat sayesinde bilgileri de doğrulamış olursunuz.

  • Güncelle: Görüşmeler sayesinde elinize bir çok yeni bilgi geçmiş olacak. Bu elinizdeki bilgileri güncellemek için önemli bir fırsat. Kim nereye taşınmış, kim nereyi satmış veya satın almış, kim ne arıyor veya kim zorda ve satmak zorunda; tüm bu bilgilerin en güncel haline ulaşmış olacaksınız.

  • Kaydet: Bilgileri güncelledikten sonra göreceksiniz elinizde kiracı veya alıcı adayı, satılık veya kiralık gayrimenkul ve satılık ve kiralık arayışlar olarak epey bilgi birikmiş olacak. Göreceksiniz kolayca yüzlerce veri oluşmuş olacak. Kaydetmezseniz yine eski duruma düşmüş olursunuz ve sağlıklı ilerleyemezsiniz.

  • Eşleştir: Elinizdeki bu kayıtlar ile alıcı adayını satılık gayrimenkul ile veya kiracı adayını kiralık gayrimenkul eşleştirmek çok rahat olacak. 

 

İyi bir gayrimenkul danışmanı olarak siz, bunların tamamını zaten yapıyordunuz, değil mi? Bu sizin işinizin bir parçası çünkü. Araştırmalara göre tecrübeli gayrimenkul danışmanları, yaptıkları işlemlerin çoğunu mevcut bağlantılarıyla veya bağlantılarından gelen referanslarla yapıyor. Hatta mevcut bağlantılar kaynaklı başarılı işlemlerin %70’li oranları geçtiği, yurtdışı kaynaklı bir çok istatistik raporlarda ortaya çıkmıştır. Ancak gayrimenkul danışmanlarının mevcut bağlantılarıyla yapılan işlemlerin hepsini başarılı sonuçlandırdığı anlamına gelmiyor. Yine araştırma ve anketlere göre, mevcut bağlantıları sayesinde gelen işlemlerin 2/3’ünü kaçırdıkları da bir başka durum. Her bir gayrimenkul danışmanının, kolayca binlerce kontaktı olabildiğini düşünürsek bu kayıplar çok rahatsız edici olmalı.

Bir kaç bağlantıyı hızlıca kurmak zor değil fakat yüzlerce ve hatta binlerce bağlantıyı kurmak destek almadan pek mümkün değil. Bunların tamamını telefonla, defter ve kalemle sağlamak pek mümkün değil. 

Gayrimenkul danışmanların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir CRM sistemi ile kolayca kayıtlarınızı oluşturup düzenleyebilirsiniz. Bu kayıtlarınızı Facebook ve Instagram sayesinde hedefli pazarlama reklamlarınızı kişiye özel hale getirebilirsiniz. Yapay zeka destekli MLS portföy havuzu ve talep eşleştirme sistemi ile binlerce kişisel bağlantınızı, iş potansiyeli haline getirebilirsiniz.

 

 

Kısacası bu günlerinizi doğru değerlendirerek, gelecek için güçlenerek çıkın. Tüm bunlar için yanınızda dijital bir asistanınız olsun. 

#EvdeKal REOS’la

RE-OS Size Gayrimenkul Bulsun