“Gayrimenkul Danışmanı" Teknolojiyle Birlikte Nasıl Farklılaşır?

blog-gorsel

11.11.2016

Eski tarz bir “Emlakçı” mı olmak istiyorsunuz, yoksa; teknoloji, pazarlama ve portföy sunumları konusunda fark yaratan eğitimli bir “Gayrimenkul Danışmanı” mı? Eğer ikinci gruptaysanız, sizi maalesef biraz uzun olan bu yazıyı okumaya başlayarak farklılaşmaya davet ediyoruz.

Önce bir soruyu paylaşarak başlayalım: Eski tarz bir “Emlakçı” mı olmak istiyorsunuz, yoksa; teknoloji, pazarlama ve portföy sunumları konusunda fark yaratan eğitimli bir “Gayrimenkul Danışmanı” mı? Eğer ikinci gruptaysanız, sizi maalesef biraz uzun olan bu yazıyı okumaya başlayarak farklılaşmaya davet ediyoruz.

 
Halk arasında genel olarak “emlakçılık” şeklinde bilinen mesleğin, aslında “Gayrimenkul Danışmanlığı” haline gelmesi gerektiğini savunan ve mesleğin değerini yukarıya taşımaya çalışan bir teknoloji şirketiyiz. Franchise markası değiliz, emlak ilan portalı veya eğitim firması da değiliz…

Ancak farklı franchise marka ve ofislerin 3.000’den fazla Gayrimenkul Profesyoneli tarafından kullanılan www.emlaksistemi.com platformunu üretmiş bir sektör paydaşı olarak çok iyi biliyoruz ki; değeri ve saygınlığı olmayan bir iş alanı, bizim firmamız gibi çözüm ortaklarına da değer yaratamaz.

Bu sebeple, siz değerli Broker ve Danışmanlara veya bu danışmanlık mesleğine adım atmak isteyen girişimci adaylarına, fayda yaratacak bazı bilgileri zaman içinde sosyal paylaşım alanlarımız üzerinden aktarmaya ve sektöre teknoloji alanında değer katmaya çalışıyor olacağız.

İlk olarak sektörde teknoloji kullanımı konusunda çok önemli bir istatistiği sizlerle paylaşacağız. Danışmanlardan bize gelen sorular genelde şu şekilde: Bir Gayrimenkul Danışmanı, teknoloji kullanarak ve internet pazarlama yaparak nasıl daha fazla kazanır? Teknolojiden faydalanarak danışmanlıkta nasıl fark yaratırım?”


Peki, daha açık olalım, soruların geliş şekli aslında daha net: “Bu internetten denen şeyden nasıl faydalanacağız?”… “Nasıl portföy bulacağız, portföy alıyoruz bu kez de müşteri bulamıyoruz?”… “Bazen müşteri de portföy de geliyor, ancak bu kez de işleri takip edemiyoruz aksatıyoruz; zaman yetmiyor, işleri ve zamanı nasıl yöneteceğiz?”. “Diğer danışmanda, bendeki portföye uygun müşteri var, ofiste birbirimizden haberimiz yok?”… “Yabancı franchise markalar çok iyi müşteri takibi yapıyormuş, teknolojileri de çok iyi, eğitimleri de… Franchise olmayan ofisler olarak, bu konularda biz nasıl ve nereden doğru bilgiyi alacağız?”…
… Soruları uzatmak mümkün ancak hepsine tek bir yazıda cevap vermemiz mümkün değil. Sonraki paylaşımlarımızda sektörün değerli uzmanlarının da konular hakkındaki görüşlerini sizlerle yine paylaşacağız. Soruya dönersek; “teknolojiden faydalanarak danışmanlıkta nasıl fark yaratırım?”

Yukarıdaki soruları inceleyen blog bir sonraki paylaşımımızda detaylanıyor.

 

Saygılarımızla,
www.emlaksistemi.com

RE-OS Size Gayrimenkul Bulsun