MLS Nedir?

blog-gorsel

22.2.2024

MLS açılımı olan "Multiple Listing Service", Türkçe'de ise “Çoklu Listeleme Hizmeti” veya "Mülk Listeleme Servisi" olarak da adlandırılabilir. Özellikle Amerika başta olmak üzere yurtdışında lisanslı emlak broker ve danışmanların yaygın olarak kullandığı bir platform türüdür.

MLS Nedir? 

Emlak sektörü içerisinde yer alan herkes için bilgi paylaşımını hızlandıran, sektör içerisinde iş birliği yapmayı kolaylaştıran en önemli araçlardan biri MLS sistemidir. MLS nedir, ne gibi faydalar sunar birlikte görelim.

MLS açılımı olan "Multiple Listing Service", Türkçe'de ise “Çoklu Listeleme Hizmeti” veya "Mülk Listeleme Servisi" olarak da adlandırılabilir. Özellikle Amerika başta olmak üzere yurtdışında lisanslı emlak broker ve danışmanların yaygın olarak kullandığı bir platform türüdür.

Peki, emlak danışmanları için MLS neden önemli? MLS sayesinde emlak danışmanları, satış veya kiralama için piyasaya sunduğu portföylerini diğer danışmanlarla paylaşmalarını sağlar. Bir danışmanın portföyünde yer alan bir mülk, aynı zamanda diğer danışmanlar tarafından da görülebilir ve daha geniş bir kitleye tanıtılarak satışa sunma imkanı sağlar.

MLS’in Faydaları Nelerdir?

Multiple Listing Service, yani yaygın bilinen haliyle MLS, birçok avantajı beraberinde getirir. Gelin, emlak sektöründe MLS’in faydaları nelerdir inceleyelim.

  • Şeffaf bir alım satım süreci
  • Piyasayı gözlem imkanı
  • Detaylı mülk araştırma imkanı
  • Global çapta portföy ağı
  • Otomatik talep eşleştirme
  • Müşteri memnuniyeti

Şeffaf bir gayrimenkul alım satım süreci taraflar arasında güveni artırır. Tüm portföylerin bir araya getirilmesi, hem alıcı hem de emlak danışmanları için piyasayı gözlemleme ve analiz etme fırsatı sunarken mevcut durumu daha net bir şekilde görmeyi sağlar. Yalnızca emlak danışmanları için değil, alıcılar için de büyük bir kolaylık sağlayan MLS sistemi sayesinde, bir alıcı detaylı özelliklere sahip bir mülk aradığında, birçok farklı danışmanın portföyüne aynı anda kolaylıkla erişerek seçeneklerini artırabilir.

Emlak profesyonellerinin, müşterilerinin talepleriyle eşleşen mülkleri bulma noktasında global çapta çözümler sunar. Daha hızlı ve pratik biçimde müşteriinin talebini karşılar. Buna ek olarak, talepler ve portföyler arasındaki otomatik eşleştirme özelliği, iş sürecini hızlandırırken emlak profesyonellerinin verimliliğini artırır.  Geleneksel yöntemlerle büyük efor ve zaman gerektiren bu süreci çok daha kısa bir sürede tamamlamak mümkündür. Bu sayede, aradığı mülke zaman kaybetmeden ulaşan alıcıya oldukça başarılı bir hizmet sunan emlak broker veya danışmanına karşı müşteri memnuniyeti de yüksek düzeyde olur.

MLS nedir, MLS’in faydaları nelerdir, kısaca size aktardık. Sonuç olarak özetlemek gerekirse MLS, emlak sektöründe işbirliğini ve bilgi paylaşımını kolaylaştırarak, hem emlak profesyonellerinin hem de alıcıların işlerini kolaylaştırır. Bu sistem, sektörde daha şeffaf ve verimli bir iş yapılmasına olanak tanır.

RE-OS.com, Portföy Paylaşım Sistemi ile MLS sistemini Türkiye’de uygulayan ilk ve tek emlak yönetim sistemidir. Emlak broker ve emlak danışmanları tarafından aktif şekilde kullanılabilen RE-OS.com MLS iş ağına katılarak hemen sonuç alabilirsiniz.

Siz de portföy&talep havuzu sisteminde hemen yer alabilir, portföyünüzü anında genişleterek geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. RE-OS.com ile çalışın satışlarınızı artırın!

RE-OS Size Gayrimenkul Bulsun