Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Yapılan Değişiklik

31.8.2023

Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Yapılan Değişiklik

Çok Kıymetli Kullanıcımız,

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan "Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” üzerinde 31 Ağustos 2023 tarihinde değişiklik yapılmıştır. Emlak ilan portallarında gayrimenkul ilanı verebilmek veya düzenleyebilmek için 1 Kasım 2023 tarihi itibarıyla, portal üyelik ekranınız üzerinde bir sefere mahsus doğrulama işlemi yapılması gerekmektedir (*). Portallar üzerinde yeni ilan verme veya düzenleme adımında karşınıza çıkacak olan "e-Devlet Kapısı: Kimlik Doğrulama Sistemi” yönlendirmesi ile gerekli bilgilerinizi girerek kimliğinizi doğrulayabilirsiniz.

  • Önce ilgili ilan portalı üzerindeki kurumsal mağaza sahibinin (ilgili şirkete ait Vergi Levhası sahibi, yetkilisi veya ortağı) kimliğini doğrulaması,
  • Ardından İlgili ilan portalı üzerindeki kurumsal mağazanın tüm kullanıcılarının "e-Devlet Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemi" üzerinden kimliğini doğrulaması gerekmektedir.

Bu ekranlar her portalda mevcut hale getirilmiş veya getirilecektir. Bu işlem yapılmadığı durumda; (portala uygulanacak yaptırım ve cezalar kaynaklı olarak) ilanlarınız bekletilebilir ve hiç yayınlanmayabilir.

Saygılarımızla,

RE-OS.com

 

(*) Notlar:

  • REOS MLS & CRM sistemi, son kullanıcı müşterilere hitap eden bir ilan portalı değildir. Bu durum öncelikle ilan portalları üzerindeki ilan yayınlama konusunu etkilemektedir.
  • Ayrıca bu durum sadece Türkiye sınırları içindeki portalları etkileyecek olup, yurtdışındaki yabancı ilan portallarında yayınlanan ilanlarınız kapsam dışında olup, etkilenmeyecektir.

 

RE-OS.com Destek: 0850 885 33 00 - destek@re-os.com

REOS BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş

Mersis No: 0734 1745 1390 0001

RE-OS Size Gayrimenkul Bulsun